Wiadomości - Aktualności

Przy wspólnym stole wigilijnym

Dodał: twojtys Data: 2017-12-20 12:42:00 (czytane: 245)

14 grudnia 2017 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Po raz pierwszy w blisko 50-cioletniej historii Ośrodka do wspólnego stołu wigilijnego zasiedli wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki.

           Odwiedzili nas również pan Jerzy Kolarz – starosta buski, ksiądz proboszcz Marek Podyma oraz była dyrektor Ośrodka pani Grażyna Grochowska.  Do wspólnego kolędowania dołączyli też niektórzy rodzice.
          To wyjątkowe spotkanie zainicjował i zorganizował Samorząd Uczniowski, któremu przewodniczy w tym roku szkolnym Nicole Wichary, uczennica klasy II SPA.
Było nostalgicznie, wzruszająco i .... smacznie. Grupa uczniów uczęszczających do różnych klas przygotowała krótki program artystyczny o tematyce świątecznej i odśpiewała kolędy, do których chętnie dołączali zgromadzeni na świątecznie udekorowanej sali goście. Krystian Wesołowski, uczeń klasy II T, w imieniu Samorządu Uczniowskiego złożył wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne.
          Zdrowych, wesołych i rodzinnych świąt oraz spełnienia najskrytszych marzeń w Nowym 2018 Roku życzył również dyrektor Ośrodka pan Waldemar Wójcik oraz zaproszeni Goście. Tą bożonarodzeniową atmosferę poczuliśmy również dzięki świątecznym daniom, które mogliśmy wspólnie spożyć. Zgodnie z polską tradycją zaczęliśmy od czerwonego barszczu z uszkami  a następnie każdy zjadł kawałek smażonej ryby z surówką z kiszonej kapusty. Nie zabrakło również makowca, świątecznych pierniczków, kawy, herbaty czy mandarynek.


            wigilia.jpg

                                                                                                     Samorząd UczniowskiPrzeczytaj kolejną wiadomość:

SOSW Busko - Zdrój ZOBACZ FILM o nas

Zobacz film o nas ...